Kącik informacyjny kl. 4-8
- Witamy
- -
- Szkoła Podstawowa
- -
- KLASY 4-8
- -
- Kącik informacyjny kl. 4-8
Śladami historii i podziemnych skarbów – wycieczka do Tumu, Łęczycy i Kłodawy
- 24.06.2026 22:52
- 23 czerwca 2026 roku uczniowie klas 4a, 4b, 5b, 6b oraz 7b uczestniczyli w jednodniowej wycieczce edukacyjnej. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Rakowska, Beata Piotrowska oraz Katarzyna Kobiela.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Archikolegiaty w Tumie. Uczniowie poznali historię jednego z najważniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce oraz wysłuchali ciekawych opowieści związanych z legendą o diable Borucie.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Łęczycy, gdzie zwiedzili Zamek Królewski. Podczas wizyty uczniowie poznali historię średniowiecznej warowni, obejrzeli muzealne eksponaty oraz dowiedzieli się wielu interesujących faktów dotyczących dziejów regionu.
Duże zainteresowanie wzbudziły również legendy związane z postacią diabła Boruty, który według podań zamieszkiwał okolice zamku.
Po zakończeniu zwiedzania grupa przejechała do Kłodawy. Po wspólnym obiedzie rozpoczęło się zwiedzanie Kopalni Soli w Kłodawie.
Zjazd pod ziemię był dla uczniów niezwykłym przeżyciem. Uczestnicy poznali historię wydobycia soli, zobaczyli podziemne korytarze oraz dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca górników.
Wycieczka przebiegła zgodnie z planem, w miłej i bezpiecznej atmosferze. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę historyczną i przyrodniczą oraz wiele niezapomnianych wspomnień.
Tekst i zdjęcia: p. Beata Piotrowska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły