Kącik informacyjny kl. 4-8
- Witamy
- -
- Szkoła Podstawowa
- -
- KLASY 4-8
- -
- Kącik informacyjny kl. 4-8
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
- 17.05.2026 21:58
- W dniach 14 - 15 maja 2026 r. odbyła się wycieczka uczniów klas: 6b, 7b, 8b i 8a SP w Burzeninie do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy piękny i pełen tajemnic Zamek Książ w Wałbrzychu.
Następnie spacerowaliśmy po Palmiarni. Widzieliśmy ciekawe okazy roślin oraz zwierząt.
W godzinach popołudniowych dotarliśmy na nocleg i obiadokolację do OW "MARIA" w Lewinie Kłodzkim.
W piątek od rana zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzk w Kłodzku oraz MINIEUROLAND w Kłodzku. I tu była wspaniała przygoda. Zobaczyliśmy ciekawe światowe budowle w mini wydaniu. Widzieliśmy oswojone zwierzęta i ptaki, jak: surykatki, małpki, wiewiórki, zajączki, papugi, tukany, flemingi, pawie, czaple i masę innych zwierząt. Obraz dopełniała piękna, kolorowa roślinność.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Sylwia Sobańda, Urszula Dzikowicz, Ewelina Pawlik i Jolanta Małgorzata Stefaniak.
Tekst i zdjęcia: p. Sylwia Sobańda
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły