W naszej szkole głównymi odbiorcami programu było 69 siódmo i ósmoklasistów.
Program Finansoaktywni składał się z dwóch części:
- obowiązkowych zajęć klasowych, na których uczniowie zapoznawali się z pojęciem budżetu, jego rodzajami, zasadami konstruowania i planowania budżetu, rodzajami podatków, przychodów i kosztów itd.;
- opcjonalnej, ogólnopolskiej części konkursowej, polegającej na opracowaniu przez trzyosobowy zespół projektu (teoretycznej) inwestycji, która jest potrzebna lokalnej społeczności i mogłaby być sfinansowana z budżetu obywatelskiego (150 000 PLN).
Ostatecznie, po wielu przeszkodach i przeciwnościach losu, także nasza szkoła 8 maja zgłosiła swój projekt do konkursu. Zespół w składzie: Lena Urbaniak kl. 8a, Michalina Majewska kl. 8a oraz Karolina Michalska kl. 8c puścił wodze fantazji 😉 i opracował projekt pt. Burzeniński Park Edukacyjno – Rozrywkowy.
Dzięki realizacji zadania konkursowego dziewczyny nabyły wiele umiejętności: współpracy w grupie, planowania, brania odpowiedzialności za powierzone zadania, zarządzenie czasem, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Rozwinęły także umiejętność krytycznego myślenia, wykorzystania technologii komputerowej w codziennym życiu itp.
Pomimo, iż do konkursu zgłoszono ponad 960 projektów z całej Polski, a tylko 10 z nich będzie nagrodzone podczas uroczystego podsumowania w Ministerstwie Finansów, życzymy POWODZENIA naszym uczennicom!
O ile pozwolą na to możliwości organizacyjne - zajęcia w ramach Programu Finansoaktywni będą kontynuowane w tym i kolejnym roku szkolnym.
Koordynator Programu Finansoaktywni: p. Renata Szwed